در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
چگونه میز ناهار خوری را با وسایل منزل ست کنیم؟

 برای اینکه دکوراسیون منزل شما جذابیت و زیبایی خاص خود را داشته باشد نیازمند این است که لوازم و وسایل موجود در منزل در یک سبک و طرح باشند و هماهنگ با یکدیگر انتخاب شوند تا با زیبایی بخشیدن به دکوراسیون، کارایی بالایی داشته و صرفا جنبه تزیینی نداشته باشند. به عنوان مثال طرح و سبک مبلمان را با میز ناهار خوری و همچنین میز تلوزیون و آیینه و کنسول را با یکدیگر هماهنگ انتخاب کنید.

در ادامه با ما همراه باشید اطلاعاتی راجع به انواع میز ناهار خوری و اینکه

چگونه میز ناهار خوری را با وسایل منزل ست کنیم

کسب کنیم:

 

 

توجه به ابعاد میز ناهار خوری

برای انتخاب یک میز ناهار خوری مناسب حتما به ابعاد آن و هم چنین ابعاد فضایی که قرار است میز ناهار خوری در آن قرار بگیرد دقت کنید.

اگر میز نهار خوری را در آشپزخانه می خواهید قرار دهید، متناسب با تعداد اعضای خانواده انتخاب کنید و همچنین با توجه به محل قرار گیری آن توجه داشته باشید که اطراف میز ناهار خوری ارزان و شیک کاملا باز باشد تا تمامی افراد بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند، همچنین بتوانید از فضای اطراف میز نهار خوری مانند کابینت ها و دیگر لوازم به طور آسانی استفاده کنید.

اگر فضای آشپز خانه کوچک است می توانید از میز ناهار خوری تاشو استفاده کنید تا در مواقع نیاز آن را باز کرده و زمانی که احتیاجی به آن ندارید آن را جمع کنید، یکی دیگر از ویژگی های میز ناهار خوری تاشو این است که قابل حمل و جابجایی
آسان است و می توانید در هر فضایی که نیاز دارید از جمله تراس و یا حیاط از آن استفاده کنید.

اگر می خواهید میز ناهار خوری را در قسمتی از پذیرایی قرار دهید، اگر فضای پذیرایی بزرگ است  می توانید از میزی با ابعاد بزرگتر و هم چنین برای تعداد مهمان بیشتر، همچون 8 نفره و یا 12 نفره استفاده کنید. اما اگر ابعاد اتاق پذیرایی آنچنان بزرگ نباشد، میز نهار خوری با تعداد بالا اصلا انتخاب مناسبی نیست.

هنگام خرید میز ناهار خوری حتما به ارتفاع آن و همچنین ارتفاع صندلی ها دقت کنید تا با نشستن بر روی اصلی احساس راحتی کنید، به این ترتیب باید ارتفاع میز ناهار خوری تقریبا تا زیر قفسه سینه باشد و هم چنین توجه داشته باشید که فاصله نشیمن صندلی تا میز نهار خوری خیلی کم نباشد.

 

 

تناسب سبک میز ناهار خوردی و دیگر وسایل

برای انتخاب یک میز ناهار خوری جدید مدل های گوناگون و همچنین سبک های مختلفی وجود دارد که ممکن است دچار سردرگمی شوید. با توجه به محل قرار گیری میز ناهار خوری می‌توانید سبک و طرحی متناسب با آن فضا انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر برای آشپزخانه می خواهید میز ناهار خوری انتخاب کنید حتما به سبک کابینت ها و طرح و رنگ آن دقت کنید و میز ناهار خوری را هماهنگ با آنها انتخاب کنید و اگر قرار است یک میز ناهار خوری برای فضای نشیمن و یا پذیرایی انتخاب کنید حتما طرح و سبک آن  را با سبک مبلمان و دیگر وسایل هماهنگ انتخاب کنید تا باعث زیبایی دو چندان فضای منزل خود بشوید. اگر مبلمانی که در اتاق پذیرایی استفاده کرده اید به سبک کلاسیک است، می توانید از میز ناهار خوری سلطنتی استفاده کنید.

قیمت میز ناهار خوری سلطنتی با توجه سبک آن و همچنین جنس و رنگ آن متفاوت است و مطمئنا قیمت بیشتری نسبت به دیگر سبک های میز ناهار خوری دارد.

 

اشکال مختلف میز ناهار خوری

بیشترین شکل های میز ناهار خوری معمولا میز گرد و یا مستطیل هستند که طرفدارن زیادی دارند، البته طرح بیضی و یا اشکال دیگری هم وجود دارد اما این دو مدل پر طرفدارترین آنها هستند.

انتخاب هر کدام از شکل های میز گرد و یا مستطیل کاملا به سلیقه و نظر شخصی شما مرتبط است اما برای اینکه در منزل خود دکوراسیونی مناسب داشته باشید دقت کنید که برای فضاهای کوچکتر از میز های گرد استفاده کنید تا فضای کمتری را اشغال کند. در فضاهای کوچک می توانید از میزناهار خوری 4 نفره ویا 2 نفره استفاده کنید.

قیمت میز ناهار خوری 4 نفره با توجه شکل و جنس آن معمولا نسبت به میز هایی با تعداد بالا کمتر است.

 اگر برای اتاق پذیرایی می خواهید میز ناهار خوری انتخاب کنید با توجه به ابعاد فضای مورد نظر و نکاتی که گفته شد می توانید از میز گرد و یا مستطیل استفاده کنید، توجه داشته باشید که میز های مستطیل با اینکه فضای بیشتری را اشغال می کنند اما این امکان را دارند که در صورت لزوم  به آن صندلی بیشتری اضافه کنید.

 

 

انواع جنس میز ناهار خوری

جنس های گوناگونی از میز ناهار خوری در بازار وجود دارد که می توانید با توجه به سلیقه و نظر خودتان و همچنین جنس دیگر لوازم موجود در دکوراسیون آن را انتخاب کنید.

میز ناهار خوری از جنس چوب همواره از گذشته تا به حال مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته و با توجه به طرح و رنگ آن معمولا متناسب با تمام سبک ها است. برای خرید میز ناهار خوری چوبی حتما به کیفیت چوب مورد استفاده در آن و همچنین کیفیت رنگ کاری آن دقت ویژه ای داشته باشید.

میز ناهار خوری از جنس فلز و شیشه هم می تواند انتخاب مناسب باشد، دقت داشته باشید که جنس فلز مورد استفاده در آن و کیفیت آبکاری آن مرغوب باشد تا با گذشت زمان دچار فرسودگی و زنگ زدگی نشود.

میز ناهار خوری از جنس شیشه با توجه به اینکه صفحه اصلی میز از جنس شیشه است باعث بزرگتر نشان دادن فضا و هم چنین میز می شود اما نکته قابل توجه این است که استفاده از شیشه برروی صفحه میز ممکن است خطر آفرین باشد.

قیمت تمامی مدل های میز ناهار خوری با توجه به سبک وطرح  و تعداد آن و همچنین کیفیت جنس مورد استفاده در آن متفاوت است، با توجه به نکاتی که گفته شد امیدواریم بتوانید بهترین میز ناهار خوری را متناسب با منزل خود انتخاب کنید.